Sametová revoluce v Tišnově

Item image

Pro zobrazení GPS souřadnic a popisu umístění sametky se musíte registrovat

Sametka vypráví tento příběh

Sametová revoluce v Tišnově
Pro získání potřebných informací jsme se setkali s pamětníky, kteří byli součástí vzniku OF v Tišnově. První setkání proběhlo s panem Fruhwirtem, který zastával funkci hlavního mluvčího tišnovského OF. Ten nám sdělil spoustu zajímavých informací, naše pátrání tím ale neskončilo. Abychom lépe pochopili, co vlastně se v Praze dělo, zajeli jsme se podívat na skutečná místa událostí. Prošli jsme trasu z Albertova na Národní třídu, kde se 17. listopadu 1989 konal průvod studentů. Pro získání dalších materiálů jsme zašli na radnici, abychom si prohlédli záznamy v městské kronice z roku 1989. Později jsme si pozvali dalšího pamětníka, pana Jiráska, který sháněl informace pro hnutí.

Z našeho pátrání jsme se dozvěděli, že změny v Tišnově probíhaly velmi poklidně a nenápadně. Jediná stávka, která zde proběhla, se konala 27. 11. 1989 a zúčastnili se jí jak občané Tišnova, tak studenti místního gymnázia. Vzniklo zde i Občanské fórum.

Zpracovali Vojtěch Hermann, Lukáš Kappel,Pavlína Kubátová, Lenka Slavíčková, Anna Chlupová, Martin Fleischer, Magda Hutařová, Mirka Adámková, Marie Smetanová, Bernadeta Nečesalová, Míša Bučková ze ZŠ Tišnov pod vedením paní učitelky Dvořáčkové v rámci projektu Naše Revoluce

Zdroj: Příběhy bezpráví, Jeden svět na školách, Člověk v tísni, www.jsns.cz/naserevoluce

Pro zobrazení GPS souřadnic a popisu umístění sametky se musíte registrovat

Zavřít komentáře

Komentáře (2)

Zanechte komentář