Karlovarský kraj

 • Item thumbnail

  Jan Bubeník

  Na konec 80. let vzpomíná pan Bubeník vlastně dost rád, měl na starosti jen sám sebe, hrál basketbal a studoval školu, která byla komunistickou věroukou zasažena jen málo – Fakultu dětského lékařství UK.

 • Item thumbnail

  Andrej Krob

  Andrej Krob (14. dubna 1938 v Chebu) je český divadelní scenárista a režisér, otec herečky a zpěvačky Sylvie Krobové, po své ruské matce je ruské národnosti, jeho otec byl volyňský Čech. Je znám jakožto první inscenátor divadelních her Václava Havla a tvůrce Originálního videožurnálu.

 • Item thumbnail

  Štěnice v hotelu Thermal

  V letech komunismu byl Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech poplatný oficiální ideologii jak dramaturgií programu, tak i výběrem hostů ze zahraničí. Přesto se komunistický aparát snažil některé z nich navíc během pobytu sledovat. Srdcem festivalu se stala po roce 1979 ambiciózní novostavba hotelu Thermal.

 • Item thumbnail

  Sametová revoluce v Karlových Varech

  Jak o sametové revoluci v roce 1989 v Karlových Varech hovoří kronika města a naši doma? – na tuto otázku se snažili najít odpověď studenti semináře z dějepisu třetích ročníků a septim Prvního českého gymnázia pod vedením paní profesorky Erbenové. Společnými silami se pokusili vytvořit malé listopadové kalendárium na základě informací, které načerpali z kroniky města Karlovy Vary 1989/90.

 • Item thumbnail

  Sametová revoluce v Lokti

  My, žáci 9. ročníku ZŠ Loket, jsme se pustili do pátrání po událostech spojených se sametovou revolucí ve městě, kde žijeme. Přestože Loket je městem se slavnou středověkou minulostí, ve 20. století se řadí spíše mezi poklidná místa. Získat informace o listopadových a polistopadových událostech roku 1989 pro nás nebylo lehké.